Какъв вратар! Диого Коща спаси Португалия и Роналдо (ГАЛЕРИЯ)

Кристиано и майка му избухнаха в сълзи след пропуск от дузпа

Кристиано Роналдо почти провали Португалия на Евро 2024, но изумителен вратар прати тима на четвъртфиналите. Диого Коща отчая словенците, като при дузпите отрази всичките им три изпълнения.

Преди това Роналдо пропиля наказателен удар, спасен блестящо от Ян Облак. Така редовното време завърши 0:0.
Резултатът остана непроменен и след двете продължения по 15 минути въпреки кошмарна грешка на другия ветеран в състава на Португалия.

Пепе подари топката на Бенямин Шешко, който се устреми съвсем сам срещу Коща. Стражът обаче се справи и с тази ситуация.

39-годишният Роналдо остава без гол на турнира. Той не скри сълзите си след пропуска. На трибуните плачеше и майка му Доорес. При дузпите Кристиано все пак се разписа, но вместо да празнува, се извини на феновете с жест.

Снимка: БГНЕС

И ако грешките срещу Словения не се оказаха фатални, следващият съперник е далеч по-сериозен. Португалия ще се изправи срещу Франция в битка за място на полуфиналите.