"Лалетата" смазаха безпомощна Румъния (ГАЛЕРИЯ)

Коди Гакпо и резервата Дониел Мален бележат за 3:0

Нидерландия не остави никакъв шанс на Румъния. "Лалетата" имаха смазващо превъзходство, спечелиха с 3:0 и безпроблемно се класираха за четвъртфиналите на Евро 2024.

Коди Гакпо през първото полувреме и резервата Дониел Мален на два пъти в последните минути бяха точни на "Алианц Арена". Тимът на Роналд Куман игра вдъхновено и категорично загърби невзрачното си представяне в груповата фаза.

От своя страна румънците, които първи се класираха за елиминациите, разочароваха тотално. Те нито за момент не успяха да наложат контрол върху двубоя и се прибират с утехата, че за първи път от 24 години преодоляха групата.

Статистиката е красноречива - 24:5 голови ситуации...

Нидерландия очаква победителя от последния осминафинал между Турция и Австрия. Ако спечелят австрийците, ще видим повторение на мача от последния кръг на груповата фаза. Тогава хората на Ралф Рангник се наложиха с 3:2.