"Петлите" тръгнаха с победа, но Мбапе напусна в кръв (СНИМКИ)

Суперзвездата е със съмнения за счупен нос при 1:0 срещу Австрия

Франция започна Евро 2024 с победа! "Петлите" спечелиха с 1:0 срещу Австрия в мач от група 4 на турнира. Световният вицешампион стигна до успеха след автогол на Максимилиан Вьобер в 38'.

В края на мача обаче французите понесоха тежък удар. Суперзвездата Килиан Мбапе, извел тима с капитанската лента за първи път, напусна терена облян в кръв. "Златното момче" пострада при сблъсък с Кевин Дансо.

В лагера на тима ще се надяват носът на Мбапе да е само разбит, а не счупен, което би поставило под въпрос участието му до края на турнира.

Тази вечер, в Дюселдорф, първата голова възможност се откри пред французите в 8', когато Мбапе стреля, но вратарят Патрик Пенц спаси. Три минути по-късно Тео Ернандес отправи неточен изстрел за фаворита.

В 36' австрийците пропиляха златна възможност. Капитанът Марсел Забицер изведе брилянтно Кристоф Баумгартнер, който обаче не успя да преодолее стража Майк Менян. Изненадващо реферът отсъди удар от вратата вместо корнер.

В 38' Мбапе проби по десния фланг и центрира, а Вьобер си отбеляза нелеп автогол - 1:0 за "петлите".

В началото на втората част Франция пусна кръв за първи път, след като Антоан Гризман беше изблъскан от Вьобер и удари главата си в рекламните пана.

В 66' за "петлите" не успяха да отбележат последователно Гризман, Жул Кунде и Маркюс Тюрам. 20 минути по-късно дойде сблъсъкът между Мбапе и Дансо.

Звездата на Франция напусна терена, за да получи медицинска помощ, но се завърна без позволението на съдията и получи жълт картон. Секунди след това той все пак отстъпи мястото си на ветерана Оливие Жиру.

В деветте минути добавено време Франция опази крехкия си аванс. В следващия кръг тимът на Дидие Дешан излиза срещу Нидерландия, докато Австрия ще мери сили с Полша.