Пьотровски и компания с нова загуба на Евро 2024 (ГАЛЕРИЯ)

Халфът на Лудогорец бе сменен на почивката

Втора загуба за Полша на Евро 2024! Якуб Пьотровски и компания отстъпиха с 1:3 на Австрия в мач от група 4. Звездата на шампиона Лудогорец започна двубоя, но беше сменен на почивката.

На Олимпиящадион в Берлин, австрийците владееха инициативата от началните минути и поведоха още в 9' чрез Гернот Траунер, който засече с глава центриране на друг защитник - Филип Мвене.

"Дружината" отговори с удари на капитана Пьотр Желински и Никола Залевски, преди Кшищоф Пьонтек да изравни след малко повече от половин час игра.

През втората част за Полша се появи контузеният лидер Роберт Левандовски, обаче Вундертимът вдигна оборотите и възстанови аванса си в 66' чрез Кристоф Баумгартнер, възползвал се от подаване на резервата Александер Прас.

Четвърт час преди края вратарят Войчех Шчесни спря Патрик Вимер, но след това събори Марсел Забицер в наказателното поле и Марко Арнаутович се разписа от дузпата за 3:1.

До края австрийците можеха да постигнат разгром, но Щефан Пош и Конрад Лаймер пропиляха добри положения.

В крайна сметка Австрия победи Полша със същия резултат и на същия стадион както преди 88 години в полуфиналите на олимпийските игри.

Успехът е първи за австрийците на Евро 2024. В откриващия кръг селекцията на Ралф Рангник загуби с 0:1 от световния вицешампион Франция.

Така три отбора имат по 3 точки във временното класиране на група 4 - "петлите", Нидерландия и Австрия. В късния мач Франция се сблъсква с "лалетата" в Лайпциг.