Резултатите, които могат да оставят Хърватия на Евро 2024

Лука Модрич и компания зависят от 3 мача

Хърватия е на ръба на отпадането от Евро 2024 още преди елиминациoнната фаза за първи път от 2012 г.

"Ватрените" допуснаха изравнителен гол в последните секунди на двубоя с действащия шампион Италия от третия кръг на груповата фаза. Крайното 1:1 ги остави на трето място в група 2 с актив от 2 точки.

"Шахматистите" обаче все още не са матирани! За продължат към осминафиналите в Германия, Лука Модрич и компания се нуждаят от 3 резултата.

Първо Англия трябва да разгроми Словения, чиято голова разлика е 2:2 срещу 3:6 при Хърватия. След това Чехия и Грузия, които имат по 1 точка до момента, трябва да загубят съответно от Турция и Португалия в последния кръг на група 6.

Хърватия бе част от Югославия до квалификациите за Евро 1992. Оттогава "ватрените" не стигнаха до финалите единствено през 2000 г.

Най-доброто представяне на хърватите в турнира са двата четвъртфинала - през 1996 и 2008 г. В последните две издания тимът отпадна в осминафиналите.