Това е трогателно: Защо Роналдо подаде, а не вкара? (СНИМКА)

Наблюдателни фенове с обяснение за постъпката на звездата срещу Турция

Кристиано Роналдо има 15 гола на европейски първенства - с цели 5 повече от който и да е друг футболист. Въпреки това ветеранът все още не се е разписал на Евро 2024. И макар че можеше да го стори, той избра да асистира на своя съотборник Бруно Фернандеш при победата с 3:0 над Турция.

Двамата се озоваха зад защитата на съперника. И вместо 39-годишният Кристиано да отбележи сам третото попадение за Португалия, той позволи на Фернандеш да завърши на празна врата. Асистенцията му е под №8 на европейски шампионати, като това го изстреля на върха и в тази класация заедно с Карел Поборски.

И докато феновете са силно впечатлени от отборния дух на Кристиано, според по-наблюдателните зад постъпката му са крие сантиментална причина.

Те забелязаха, че петкратният носител на "Златната топка" излезе за второто полувреме с розови обувки, върху които беше изписано името на 6-годишната дъщеря на Бруно - Матилда. Преди почивката той игра със зелени бутонки.

Роналдо все още има минимум два шанса да се разпише и на турнира в Германия. В последния мач от групата португалците, които вече се класираха напред, срещат Грузия.

Възможно е звездата да получи почивка в този двубой без значение и да пази сили за осминафиналите, където потенциални съперници са Шотландия, Албания и Словения.