Футболът и сокърът не се победиха в Катар

Англия пропусна да стигне първа до осминафиналите на мондиала

Футболът и сокърът не излъчиха победител на мондиала в Катар! Англия пропусна да си осигури първа място на осминафиналите, след като направи 0:0 със САЩ в двубой от втория кръг на група 2.

Селекционерът на "Трите лъва" Гарет Саутгейт заложи на един и същи стартов състав в два поредни мача за първи път от световните финали през 2018 г.

Британците навлязоха в двубоя тази вечер със самочувствие след изразителния успех над Иран с 6:2. Те обаче завършиха първата част без точен удар, а съперникът създаде по-чистите положения. Уестън МакКени и Кристиан Пулишич ги пропиляха, като при втория случай и напречната греда помогна на "Трите лъва".

Англичаните трудо намираха път към вратата, пазена от Мат Търнър. Дори и включването в игра на Джак Грийлиш и Маркъс Рашфорд през втората част не внесе желаната промяна.

Вместо това "янките" поставиха противника под напрежение със серия от корнери, с които отбраната в бяло се справи, водена от Хари Магуайър в неговия мач №50 с националната фланелка.

В край на срещата капитанът на Англия Хари Кейн бе близо до победен гол, след като засече с глава центриране на Люк Шоу.

В крайна сметка мачът на ст. "Ал Баит" завърши с нулево равенство. Така Англия трябва само да избегне поражение от Уелс, за да продължи напред, докато САЩ ще преследва задължителен успех срещу Иран.