По шампионски: Франция обърна Австралия, рекорд за Жиру

Люка Ернандес се контузи, смени го брат му Тео

Защитаващият титлата си тим на Франция започна с убедителна победа в Катар. Избраниците на Дидие Дешан удариха Австралия с 4:1. Девет минути след началото на мача шампионите изоставаха с 0:1 след гол на Крейг Гуудуин.

Адриен Рабио даде тон за обрата, разписвайки се в 27-ата минута. Още преди края на първата част французите обърнаха нещата в своя полза, след като в 31-ата минута Жиру вкара за 2:1. В 68-ата минута и Килиан Мбапе записа името си сред голмайсторите на срещата.

Три минути след това Жиру вкара 51-вия си гол с екипа на "петлите", с което се изравни на първото място във вечната ранглиста на голмайсторите на Франция с легендарния Тиери Анри.

Лошата новина за Дешан е контузията на Люка Ернандес, който още в 13-ата минута бе заменен от брат си Тео.

Франция е начело в група D, а в следващия си мач се изправя срещу Дания на 26 ноември от 18:00 часа.