Сърбия се записа в историята, взе само точка от Камерун

Титулярният вратар на африканците Андре Онана бе изваден от отбора минути преди мача

Сърбия завърши наравно с Камерун - 3:3 в мач от втория кръг на груповата фаза на Мондиал 2022.

Титулярният вратар на африканците Андре Онана бе изваден от отбора минути преди мача заради проблеми с дисциплината. Журналистът Фабрицио Романо обяви, че Онана е напуснал националния отбор и вероятно няма да го видим в селекцията, докато Ригоберт Сонг е начело. Двамата са имали разговор на висок тон съблекалнята, след който стражът е бил отпратен.

Кастелето откри резултата в 29-ата минута. Павлович и Милинкович-Савич отбелязаха по един гол в добавеното време на първото полувреме за обрат, а Александър Митрович затвърди преднината на "орлите" в 53-ата минута - 3:1.

За първи път в историята на световните първенства бяха вкарани 2 гола в продължението на откриващата част и така сърбите попаднаха в историята на финалите.

Африканците отговориха с два гола за три минути - точни бяха Венсан Абубакар в 63-ата минута и Чупо-Мотинг в 66-ата.

И за двата тима това са първи точки в Катар. По-късно днес играят Бразилия и Швейцария, които имат по 3 т.

"Това е разочароващ резултат, водехме с 3:1. Реагирахме добре след първия допуснат гол, успяхме да поведем. Такива грешки са недопустими – това е аматьорство. Всичко това ни костваше загуба на точки, а статистиката, притежанието, доминацията на терена не означават нищо сега", каза треньорът на комшиите Пикси Стойкович.