Шок в Катар: "Кенгурутата" прескочиха груповата фаза

Тунис удари Франция, но се оказа недостатъчно

Австралия е на осминафинал на мондиал за втори път в историята и за първи от 2006 г. насам! "Кенгурутата" се класираха за елиминационната фаза в Катар, след като победиха Дания с 1:0 в мач от група 4. На ст. "Ал Януб" в Ал Вакра победното попадение за австралийците отбеляза Матю Леки в 60'.

В другия мач от тази група също имаше изненада. Аутсайдерът Тунис спечели с 1:0 срещу световния шампион Франция. Селекционерът на "петлите" Дидие Дешан обаче заложи на резервен състав, а част от основните играчи влязоха в края на двубоя.

В Ал Раян африканците поведоха с попадение на капитана си Уахби Хазри в 58'. В осмата минута от добавеното време появилият се като смяна Антоан Гризман изравни, но голът не беше зачетен заради засада след намеса на системата за видеоповторения.

Така Франция печели групата с актив от 6 точки, колкото има и Австралия, но тимът на Греъм Арнолд е с по-малко отбелязани голове. Тунис е трети с 4 точки, а Дания - на дъното с 1.

В осминафиналите Австралия чака победителя от група 3, където са Аржентина, Полша, Мексико и Саудитска Арабия, а действащият световен шампион ще се изправи срещу завършилия на второ място в нея.