Благородна кауза обедини "Барселона" и "Манчестър Сити"

Повече от 90 000 зрители по трибуните на "Камп Ноу"

Два от грандовете на Европа се обединиха в името на благородна кауза. Пред повече от 90 000 зрители на "Камп Ноу" "Барселона" и "Манчестър Сити" завършиха 3:3 в приятелски мач, чиято цел бе набиране на средства за изследването на болестта амиотрофична латерална склероза (АЛС).

От заболяването страда инициаторът на срещата Хуан Карлос Унсуе – бивш вратар и помощник-треньор на каталунците, който даде началния удар по топката.

Отново на "Камп Ноу" стъпи бившият треньор на "Барса" Пеп Гуардиола. Неговият "Сити" поведе с гол на Хулиан Алварес в 21-ата минута, а соченият за трансфер в "Челси" Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 29-ата.

В средата на втората част двата отбора си размениха по още един гол. Френки Де Йонг изведе домакините напред в 67-ата минута, а три по-късни "гражданите" изравниха с точно попадение на Коул Палмър.

В 80-ата минута резервата Мемфис Депай получи пас от Роберто и с точен удар направи 3:2 за "Барса", но в добавеното време Марез оформи крайното 3:3 след гол от дузпа.