Аржентина се спаси от резил срещу Мароко на олимпиада (СНИМКИ)

Освиркваха химна на световните шампиони в Сент Етиен

Аржентина се спаси от загуба срещу Мароко на старта на олимпийските игри в Париж. Официалното откриване на най-висшия спортен форум е в петък вечер.

"Албиселесте" завършиха 2:2 с Мароко в първия си мач от груповата фаза.

За африканците с два гола се отчете Суфиан Рахими - той откри резултата в края на първата част, а след това добави още едно попадение в 51'. Първият гол за аржентинците бе дело на Джулиано Симеоне в 68'. Кристиан Медина спаси тима си от загуба, след като отбеляза гол в 105'. Съдията даде 15 минути продължение. Именно в края му в атака след 2 греди и спасявания Аржентина измъкна точката.

Отборът на Хавиер Масчерано бе посрещнат негостоприемно на стадиона в Сент Етиен. По време на химна играчите бяха освиркани заради обидната песен, която Енцо Фернандес пя по адрес на френските играчи след триумфа във финала на Копа Америка.

Другите два отбора в групата са Ирак и Украйна.

Междувременно Испания победи Узбекистан с 2:1 на "Парк де Пренс".

Иберийците излязоха напред в резултата в 29'. Капитанът Абел Руис центрира много добре от свободен удар и Марк Пубил се разписа. В края на първата част узбеките получиха златна възможност за гол. Пау Кубарси фаулира Мухамадкодир Хамралиев в наказателното поле и последва дузпа. Зад топката застана опитният Елдор Шомуродов, който шутира в долния десен ъгъл и вкара за 1:1.

В 62' Серхио Гомес получи хубаво подаване от Хуан Миранда и заби топката в десния ъгъл – 2:1 за Испания.

Узбекистан беше много близо до изравнително попадение в 82-рата минута. Хуснидин Аликулов стреля директно от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри над напречната греда. В добавеното време VAR разгледа няколко минути претенции на Узбекистан за дузпа, но те не бяха уважени и в крайна сметка Испания стигна до трите точки.

Футболният турнир на олимпийските игри е от 24 юли до 10 август.

Автор: Андрей Романов