Париж 2024: Ден 3 приключи безславно за България

Нито един от спортистите ни не продължи битката за медалите

Третият ден от олимпийските игри в Париж премина безславно за българските спортисти. Тяхното участие приключи още около 18:00 ч. българско време без значим резултат.

Антоанета Костадинова и Кирил Киров стартираха в квалификацията на 10 м въздушен пистолет за смесени двойки. Те заеха 12-ото място в нея и не продължиха към спора за медалите.

Габриела Георгиева плува на 100 м гръб, а с 24-о място в квалификациите не стигна до полуфиналите тази вечер. За нея предстои още една дисциплина в Париж - 200 м гръб в четвъртък.

Джудистът Марк Христов се наложи над Аден-Александре Хюсеин на 1/16-финалите. В следващата фаза обаче той отстъпи пред японеца Сойчи Нашимото.

Йоана Илиева също стартира с победа в Париж и се класира за осминафиналите на сабя. Там обаче тя загуби от унгарката Луца Вираг Суч и приключи с дебютното си участие на олимпийски игри.

Боксьорът Радослав Росенов допусна поражение на 1/8-финалите в категория до 63,5 кг. Той отстъпи пред поставения под номер едно в предварителното класиране Уайът Станфорд от Канада.

Първата ни ракета в тениса Виктория Томова допусна обрат срещу Ема Наваро от САЩ (№15 в света) в срещата им от втория кръг.