Париж 2024, ден 5: Бокс и джудо за българите днес

Вижте пълната програма за родното участие на олимпийските игри

Ден 4 на олимпийските игри в Париж се оказа добър за българите. Две победи в бадминтона, успешно начало за женския бокс, полуфинал на гребния канал и едни нещастни 4 стотни, които разделиха плувеца Любомир Епитропов от финал!

Време е за ден 5!

В него родното участие не е толкова многобройно - само четирима спортисти. Но пък все в атрактивни спортове!

Кои са те и в колко часа да им стискате палци?

11:00 ч., джудо, Ивайло Иванов: Вторият и по-опитен български джудист излиза на татамито в първи мач от програмата. Той е в категория до 90 кг и още днес може да спечели медал. Финалите в категорията са след 18:00 ч.;

11:04 ч., гребане, Кристиян Василев: Българинът не успя да се класира на полуфиналите, но пък ще гребе скиф за местата от 13-то до 24-то;

12:32 ч., бокс, Рами Киуан: Родният представител на ринга вече постигна една победа в Париж в категория до 71 кг. На осминафинал негов съперник ще е австралиецът Шанън Дейви.

21:32 ч., бокс, Хавиер Ибанес: Натурализираният кубинец ще стартира участието си на олимпийски игри срещу Айдер Абдураймов от Украйна. Двамата са в категория до 57 кг.