4-о място за смесената ни щафета на европейското по биатлон

Пореден успех за България на първенството в Полша

Класическата ни смесена щафета зае четвърто място на европейското първенство по биатлон в Полша.

Квартетът ни в състав Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Димитър Герджиков и Владимир Илиев се представи отлично и остана на крачка от медалите. Състезателите ни използваха общо 11 допълнителни патрона.

Победител в последния старт на европейското стана отборът на Русия. На второ място финишира щафетата на Норвегия, а трети е отборът на Украйна.

България приключва шампионата на Стария континент с общо три медала. Владимир Илиев спечели спринта на 10 км, с което стана първият ни представител при мъжете с титла от европейско първенство.

Красимир Анев си тръгва от Полша със сребърен медал в индивидуалната дисциплина на 20 км и с бронз от спринта.

На 9 февруари започва световното първенство по биатлон в Хохфилцен (Австрия), където страната ни ще бъде представена от най-добрите ни състезатели.