Ансамбълът по художествена гимнастика оглави временното класиране на Световната купа в Италия (ВИДЕО)

Катрин Тасева се класира за два финала, а Невяна Владинова за един след първия ден

Facebook

Българският ансамбъл по художествена гимнастика оглави временното класиране в многобоя след изиграването на съчетанията с пет обръча на Световната купа в Песаро, Италия.

Възпитаничките на Весела Димитрова изиграха стабилна композиция, която им осигури оценка от 18,700 и първо място в подреждането преди второто съчетание.

На второ място останаха домакините от Италия с 18,250, а трети са представителките на Китай със 17,550.

Утре (8 април) предстои изиграването на съчетанието с топки и въжета, което ще определи крайното класиране в многобоя. Финалите на отделните уреди са в неделя (9 април).

След изиграване на съчетанията с обръч и топка в индивидуалната надпревара, Катрин Тасева се класира за финалите и на двата уреда. Невяна Владинова ще участва в битката за медали само с топка. В многобоя двете ни гимнастички заемат съответно 5-то и 6-то място.

Утре следват изпълненията с бухалки и лента, а финалите на отделните уреди са в неделя.