Атлетико отчая Байерн, Саул с прекрасен гол (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) - Байерн (Мюнхен) 1:0

Атлетико (Мадрид) победи Байерн (Мюнхен) с 1:0 в полуфинален сблъсък от Шампионска лига, игран на стадион "Висенте Калдерон".

Единственото попадение в срещата отбеляза Саул Нигес в 11-тата минута. Испанският национал премина с лекота покрай четирима бранители на Байерн, след което преодоля и стража Нойер с прецизен удар.

Гостите можеха да отговорят на предизвикателството моментално. Артуро Видал надлъга стража на Атлетико Ян Облак и с глава насочи топката към вратата на "червено-белите", но Хосе Хименес се намеси.

До края на полувремето и двата тима бяха доста пасивни и не се стигна до добри голови положения.

След почивката Атлетико предостави инициативата на немския шампион. Тимът на Диего Симеоне предимно се бранеше и разчиташе на контраатаки.

Байерн владееше топката в 71% от времето, но имаше един единствен страхотен шанс да вкара. В 54-тата минута силен изстрел на Давид Алаба от над 30 метра срещна гредата.

Четвърт час преди края на редовното време и Атлетико нацели гредата, когато Фернандо Торес стреля технично.

В крайна сметка испанският гранд удържа крехката си преднина.

Реваншът между двата тима е на 3 май (вторник) и ще бъде предаван пряко по bTV Action.