Байер с ударно начало, разби БАТЕ Борисов (ВИДЕО)

Немците надиграха тотално съперника си

Байер Леверкузен записа категорична победа с 4:1 срещу беларуския БАТЕ Борисов в мач от Група Е на Шампионска лига.

„Байарена” изригна още в 4-ата минута. Защитата на гостите не успя да изпрати топката далеч от наказателното си поле и Адмир Мехмеди вкара за 1:0.

БАТЕ изненадващо стигна до изравняване 9 минути по-късно. Неманя Милунович се възползва от центриране на Игор Стасевич и направи резултата 1:1. „Аспирините” реагираха като ожилени и се впуснаха в атака, но така и не съумяха да отбележат до почивката.

През второто полувреме, в 47-ата минута минута Карим Белараби намери Хакан Чалханоглу, който стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на защитник и влетя в мрежата за 2:1. Малко след това Хавиер Ернандес направи пропуск. Чичарито обаче се реваншира в 59-ата минута, когато получи пас от Кевин Кампл и вкара за 3:1.

Чалханоглу оформи крайното 4:1 от дузпа в 76-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Филип Младенович. Така Байер (Леверкузен) спечели трите точки и оглави временното класиране в групата след равенството 1:1 между Рома и Барса в другия мач.