"Байерн" Мюнхен си отмъсти на "Пари Сен Жермен" (ВИДЕО)

Французите все пак остават първи в групата

"Байерн" Мюнхен получи желаното си отмъщение срещу "Пари Сен Жермен", след като победи у дома френския тим. В първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига баварците загубиха с 0:3, а резултатът коства поста на наставника Карло Анчелоти.

Днес, под ръководството на Юп Хайнкес, германският тим вкара 3 попадения и получи 1.

Още в осмата минута "Байерн" зарадва привържениците си с първо попадение. Кингсли Коман прати топката с глава в малкото наказателно поле, където Роберт Левандовски бе оставен непокрит.

29 минути по-късно домакините удвоиха преднината си с гол на Корентен Толисо.

Втората част започна с подем на "Пари Сен Жермен". Французите успяха да върнат един гол след комбинация между Кавани и Мбапе. Младокът не сбърка и намали изоставането.

Толисо направи резултатът 3:1 в 69-ата минута с втория си гол в срещата.

Така и двата тима завършват груповата фаза с по 15 точки. Заради по-добрата си голова разлика ПСЖ заема първа позиция, а баварците са втори, но и двата отбора ще участват в осминафиналите.

В елиминациите за Лига Европа ще се включи "Селтик", а от европейските клубни турнири отпада "Андерлехт".