"Байерн" победи "Бешикташ" и в реванша (ВИДЕО)

Баварците нанесоха първа домакинска загуба в турнира на турския шампион

"Байерн" се класира на 1/4 финал в Шампионската лига след втора победа над "Бешикташ", този път с 3-1 на стадиона в Истанбул. Баварците бяха спечелили с 5-0 първия мач и с общ резултат 8-1 отново са сред най-добрите 8 в Европа.

"Бешикташ" бе допуснал само една загуба на новия си стадион откакто той бе открит през 2016г, но заради контузии и ротации днес излезе с голям брой резервни футболисти сред титулярите. Треньорът Шенол Гюнеш бе дал почивка на Раян Бабел, Негредо, Адриано и капитана Хътчинсън. Контузен бе Пепе, а Домагой Вида бе наказан.

"Байерн" пък излезе с голяма част от звездите си и в 18-та минута поведе. Тиаго Алкантара вкара след асистенция на Томас Мюлер. Малко по-късно обаче Тиаго се контузи и принудително бе заменен. В началото на втората част Гьокхан Гьонул си вкара автогол след центриране на Рафиня и резултата стана 2-0 за германския шампион.

Турският тим стигна до попадение в 59-та минута, когато се разписа ветерана Вагнер Лов, но в 84-та минута Сандро Вагнер вкара трети гол за гостите. Нападателят, който бе влязъл като смяна на Роберт Левандовски, вкара първия си гол в Шампионската лига.

Така "Бешикташ" допусна първа домакинска загуба в Шампионска лига от 2009г насам, а "Байерн" се класира на 1/4 финал за 7-ми пореден сезон.