България с прогрес в ранглистата на CEV

D\'Kostov Photography

Националният отбор на България по волейбол направи сериозен прогрес  и стигна до третото място в ранглистата на CEV (Европейската конфедерация по волейбол), след като преди дни зае четвъртото място на европейското първенство.

Тимът ни вече е с актив от 320 точки и изпревари Полша, Германия и Сърбия. Шампионът Франция пък запазва седмото си място. В предишното издание на класацията България заемаше петата позиция.

Лидер за момента е Русия с 330 точки, а Италия остава втора с 326 точки. Финалистът от Евроволей Словения влезе в топ 10.

Първите осем отбора от ранклистата ще спорят за две квоти за Олимпийски игри в Рио през 2016 година. Турнирът ще се проведе в Берлин през януари. Италия, обаче, вече се класира за Игрите и това дава шанс на деветия (в случая Белгия) да участва на квалификацията в Германия.

В спор за място на Рио 2016 България ще е в една група с Белгия, Германия и Полша.