България с успешен старт на световното по бадминтон в Индонезия

Българките Линда Зечири и Петя Неделчева се класираха за втори кръг на Световното първенство по бадминтон, което се провежда в Джакарта.

Зечири взе първата си победа от германката Карин Шнаазе с 21:18, 11:21 и 21:18 за 61 минути. Втората ѝ среща е срещу номер 10 в схемата Йон Джу Бе от република Кореа.

Петя Неделчева победи канадката Рейчъл Хондерич с 13:21, 22:20 и 21:13 за 50 минути. Възпитаничката на Орлин Цветанов показа изключителен характер в края втория гейм, където успя да спаси два мачбола при 18:20 и обърна резултата в своя полза със серия от четири поредни разигравания.

Следвашият ѝ мач е в сряда срещу победителката от Лондон 2012 и поставената под номер 3 в основната схема Сюежуй Ли от Китай.

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви почиват в първи кръг тъй като са поставени в основната схема на турнира под номер 16 и ще започнат участието си на световния шампионат в сряда.