България отстъпи на Босна в мач без значение, силен дебют за Костадинов

Тимът ни завърши евроквалификациите с поражение

fiba.basketball

Националният отбор на България по баскетбол завърши участието си в евроквалификациите със загуба от Босна и Херцеговина. "Лъвовете" допуснаха поражение с 61:80 (16:19, 22:24, 16:13, 7:24). Тимът на Росен Барчовски игра отлично до последната четвърт, когато рухна и позволи на съперника да натрупа солидна преднина.

Селекционерът даде заслужена почивка на Дий Бост и Чавдар Костов - двама от героите ни в мача с Латвия. Именно успехът срещу балтийците с 66:65 в предишния двубой осигури на България място на еврофиналите за първи път от 10 години.

Снимка: fiba.basketball

Днес страхотен дебют за България направи Константин Костадинов, който отбеляза най-много точки за "трикольорите" - 11, колкото има и Христо Захариев.

Костадинов влезе в историята като най-младия ни национал със своите 17 години, 10 месеца и 28 дни. Така талантът от "Реал" Мадрид задмина Божидар Аврамов и Цветомир Чернокожев, които преди него записаха своя първия мач за България съответно на 18 години, 5 месеца и 29 дни и 18 години, 5 месеца и 12 дни.

Съставите

България: Деян Карамфилов - Павлин Иванов - Николай Стоянов - Александър Янев - Андрей Иванов

Босна и Херцовина: Джон Робърсън - Амар Гегич - Александър Лазич - Айдин Пенява - Емир Сюлейманович