България загуби шансове за успех над Унгария

Александър Лазов отстъпи с 0:3 сета (3:6; 4:6; 2:5) от звездата на Унгария Мартон Фучович. 425-ия в света Лазов бе равностоен на своя съперник само във втория сет, но силите му не стигнаха за повече. Българинът допусна общо пет пробива в подаването си и след 2 часа и 15 минути преклони глава пред своя съперник. Нашите тенисисти не успяха да вземат нито един сет в трите индивидуални мача през този уикенд, като записаха победа само в двубоя на двойки.

Така унгарците обезмислиха последния двубой на сингъл, защото вече водят с 3:1 победи и си осигуриха място в първа група на Евро-африканската зона на Купа "Дейвис". В първия ден загуби допуснаха Димитър Кутровски и Димитър Кузманов, които загубиха от Петер Наги и Мартон Фучович. Днес отново най-предно класираният в ранглистата на АТР от двата отбора Фучович поведе "маджарите" към успеха.