Българският ансамбъл поведе в многобоя в Баку (ВИДЕО)

Момичетата на Весела Димитрова получиха най-висока оценка за съчетанието с пет обръча

Facebook

Ансамбълът по художествена гимнастика на България, в състав Симона Дянкова, Теодора Александрова, Елена Бинева, Лаура Тратс и Мадлен Радуканова, заемат първо място в многобоя на Световната купа в Баку, Азербайджан.

Момичетата на Весела Димитрова изиграха отлично съчетанието си с пет обръча и получиха оценка от 18,350. След тях се наредиха представителките на Италия (18,000) и Украйна (17,500). Големите фаворитки от Русия не взеха участие в състезанието.

Утре (29 април) предстои изиграване на съчетанията с три топки и две въжета, а общата оценка от двете изпълнения ще определи победителките в многобоя.

В неделя (30 април) са финалите на отделните уреди.

По-рано днес Невяна Владинова се нареди четвърта във временното класиране в многобоя при индивидуалните гимнастички. Боряна Калейн е 12-та.