Българският национален отбор по волейбол за жени с първа победа в Баку

Ударихме Русия с 3:0

volleyball.bg

Женският национален отбор по волейбол победи Русия с 3:0 (25:16, 25:22, 25:22) във втория си мач на Европейските игри в Баку. Момичетата на селекционера Драган Нешич стартираха участието си със загуба от Германия с 2:3, но рано тази сутрин във втората си среща в група В успяха да постигнат изненадващ успех над силния тим на Русия.

Българките не оставиха шанс на съперничките си в първия гейм, печелейки го с 25:16. Втората част на срещата бе с особена тежест. След 33 минути игра националките ни съумяха да го затворят с 25:22. Третият гейм завърши при същия реултат.С най-голям принос за успеха на нашите бе Христина Русева с 18 точки, а капитанът на тима ни Елица Василева добави 15.

За Русия пък Дария Исаева бе над всички с 11 точки.

С този успех България оглави класирането в групата с 4 точки. В третия си мач в Баку българките ще играят със Сърбия. Срещата е на 17 юни от 12,30 часа местно време).