Барселона грабна пета титла. Каталунците спечелиха Шампионска лига!

Барселона победи Ювентус в Берлин

Барселона спечели Шампионска лига. Каталунците победиха Ювентус с 3:1 във финалната среща в Берлин. Точни за успеха бяха Иван Ракитич в 4-та минута, Луис Суарес в 68-та и Неймар в продължението на двубоя. За Ювентус се разписа Алваро Мората в 54-та минута.

Така Барселона спечели за пети път европейската титла и направи требъл през този сезон. Купата на Шампионска лига ще остане завинаги притежание на Барселона, защото всеки клуб, спечелил я пет пъти, има това право.

Ето как се разви срещата:

КРАЙ НА МАЧА: БАРСЕЛОНА СПЕЧЕЛИ ШАМПИОНСКА ЛИГА. КАТАЛУНЦИТЕ ПОБЕДИХА ЮВЕНТУС С 3:1 ВЪВ ФИНАЛА В БЕРЛИН.

90+ - ГООООЛ. БАРСЕЛОНА С ТРЕТО ПОПАДЕНИЕ. Неймар бележи за 3:1. Страхотна атака на Барселона. Педро подаде на Наймар, който реализира последния гол за сезона в Шампионска лига.

90+' - Тевес имаше добра възможност. Той стреля от границата на наказателното поле, но Стеген спаси.

90+' - Натиск на Ювентус в последните минути. Клуадио Маркизио стреля, но Тер Стеген избива в ъглов удар. Пет минути продължение на мача.

88' - Пропуск за Ювентус. Роберто Перейра пропиля отлична възможност в наказателното поле.

83' - Продължително разиграване на Барселона в половината на Ювентус. Шави подаде на Пике, който остана сам срещу Буфон, но пропусна.

72' - Неймар вкара топката във вратата на Ювентус, но попадението беше отменено заради игра с ръка. Алба центрира към Неймар, който удари топката с глава, но след това докосна топката с ръка.

71' - Грубо нарушение на Суарес и първи жълт картон за играч на Барселона. Общо трети картон в мача.

68' - ГОООООЛ. Барселона отново напред в резултата. Суарес точен за 2:1

68' - Ювентус с нови претенции за дузпа. Алвеш хвана Пол Погба в наказателното поле, но Чакър не отсъди нарушение.

63' - Ювентус играе значително по-добре през второто полувреме. Нова добра възможност за бяло-черните, но Тевес пропусна.

54' - ГООООЛ. ЮВЕНТУС ИЗРАВНЯВА РЕЗУЛТАТА. Попадение на Алваро Мората. Хубава атака на Ювентус стартирала с пас на Маркизио към Тевес. Аржентинецът стреля, а Тер Стеген изби в краката на Мората, който от близко разстояние реализира гол за своя тим.

50' - Отново прекрасна изява на Буфон. Иван Ракитич напредна и подаде на Суарес в наказателното поле на Ювентус. Уругваецът стреля силно, но Буфон се справи и спаси.

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ - Барселона води в резултата с 1:0, след като Ракитич беше точен в 4-та минута.

45' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Съдията Чакър не даде нито една минута продължение.

40' - Пол Погба получа жълт картон за фаул срещу Меси. Това е втори жълт картон в срещата.

39' - Луис Суарес направи два пропуска в рамките на една минута. Уругваецът имаше възможност да вкара гол, но Буфон отново демонстрира великолепна реакция.

35' - Спорна ситуация на линията на наказателно поле на Барселона. Играчите на Ювентус имат претенции за дузпа. Пол Погба падна след съприкосновение със Серхио Бускетс. Съдията Джунейт Чакър обаче остави играта да продължи.

24' - Ювентус изравни играта. Бяло-черните организираха серия от добри атаки, а пропуски направиха Клаудио Маркизио и Алваро Мората.

13' - Тотална доминация на Барселона в началото на мача. Дани Алвеш стреля опасно, но Буфон отрази по великолепен начин.

10' - Първи жълт картон в мача. Артуро Видал направи нарушение срещу Меси и е санкциониран.

8' - Пропуск на Неймар. Бразилецът имаше страхотна възможност да направи резултата 2:0, но ударът му мина над горната греда.

4' - ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА. Каталунците откриват резултата с гол на Иван Ракитич само четири минути след началото на срещата.

НАЧАЛО НА МАЧА: 60-ТИ ФИНАЛ В ШАМПИОНСКА ЛИГА

Вече са ясни стартовите състави на Ювентус и Барселона за финала в тазгодишното издание на Шампионска лига. Срещата стартира в 21:45 часа и ще бъде излъчена пряко по bTV Action.