"Барселона" сгази и "Спортинг" Хихон

Каталунците вкараха пет безответни гола на опашкаря

Неймар вкара късни два гола, а "Барселона" се разправи с 5:0 срещу "Спортинг" Хихон, който отгоре на всичко завърши с 10 човека. Попаденията на Неймар паднаха в последните 10 минути, а останалите преди това бяха дело на Луис Суарес, Рафиня и Арда Туран. 16 минути преди края на мача левият бек на домакините Лора беше отстранен.

Серхи Роберто, който получи шанс да бъде титуляр вместо Иниеста и Ракитич, се представи на добро ниво и блесна с две асистенции. Той подаде на Рафиня за 2:0 и на Туран за 4:0.

Барселона излезе начело в класирането с 13 точки поне до мача на "Реал" Мадрид, което е добра новина за треньора Луис Енрике след трудната седмица в клуба. Лионел Меси е с контузия, а домакинството с "Атлетико" Мадрид беше пропиляно с 1:1.