"Берое" грабна и Суперкупата на България по баскетбол

След двубоя обаче се появиха информации, че победителите могат да загубят служебно

"Берое" е носителят на Суперкупата на България по баскетбол след драматичен успех с 86:85 над "Лукойл" Академик.

Двата отбора, които заформиха жестоко съперничество през миналия сезон и си поделиха трофеите – "студентите" грабнаха титлата, а "Берое" – купата, си дадоха нова среща.

Съставът на Любомир Минчев показа по-голямо желание и въпреки леки колебания в края се поздрави с успех. Най-полезен за старозагорци беше Александър Дейвис, който завърши с "дабъл-дабъл" – 20 точки и 13 борби. За "Лукойл" най-резултатен беше Христо Николов – Гларуса с 27 точки.

Най-интересно беше в последната четвърт, при която "Берое" поведе с 10 точки, но силни изяви на Христо Николов свалиха разликата само до три. В края "Лукойл" имаше атака, с която да спечели и 24 секунди, но Гларуса пропусна от тройката.

Последва успешен опит от наказателната линия на Дейвис и "Берое" спечели.

След двубоя обаче се появиха информации, че победителите могат да загубят служебно. Причината е, че в края на първото полувреме "Берое" игра едновременно с петима чужденци. На днешното заседание на Националната баскетболна лига е прието с осем на един гласа, при подобна ситуация да следва дисквалификация.

По ирония на съдбата единственият гласувал против е спортният директор на "студентите" Тодор Стойков.