"Берое" измъкна точка на ЦСКА и отдалечи "червените" от голямата цел

1:1 в Стара Загора, "Лудогорец" вече със солиден аванс на върха

"Берое" и ЦСКА завършиха 1:1 в сравнително миролюбив мач от 31-ия кръг на Първа лига. "Армейците" имат 16 точки пред "Берое" и на практика си гарантираха второто място, но пък се отдалечиха от голямата си цел - титлата. За заралии добрата новина е, че най-после успяха да вкарат гол и да спечелят точка от този съперник.

Въпреки някои промени в стартовия състав, първата реална възможност в мача беше за гостите. В 10-ата минута "червените" претендираха за дузпа за нарушение срещу Фернандо Каранга, но реферът Станислав Ставров остана безмълвен. В ответната атака Чорбаджийски изблъска в гърба Райнов, който щеше да вкара с глава в празната врата, но съдията отново не посочи 11-те метра. Нова възможност за тях се откри в 23-ата минута, след като Роланд Алберг проби и подаде към Каранга. Голмайсторът на "червените" напредна, елиминира вратаря и стреля, но слабо. Това позволи на Марко Адамович да спре топката пред голлинията.

10 минути преди края на първата част Педро Еуженио напредна от дясно, но опита удар, а трябваше да подава на останалия непокрит Цонев.

Секунди след началото на второто полувреме имаше опция за дузпа и в полза не беройци. Божидар Чорбаджийски задържа за ръката Педро Еуженио в наказателното поле, но Ставров отново прецени да не дава дузпа.

В 55-ата минута гостите откриха резултата. Алберг центрира от корнер, топката бе избита извън наказателното поле. Последва шут на Георгиев, който Аргилашки изби, но при добавката Манолев вкара под гредата- 0:1. Най-после беше отсъдена дузпа в 62-ата минута в полза на "Берое", след като Барт дръпна в наказателното поле навлезлия на скорост Цонев. Голмайсторът на домакините Еуженио вкара от бялата точка, за да запише своето 16-о попадение през сезона.

До края на мача и двата отбора сякаш се примириха с равенството и имаха едва по една голова възможност. Раул Лое можеше да вкара, но стреля от 10 метра крайно неточно пред вратата на "Берое". Домакините пък изпуснаха един шанс чрез голмайстора си Еуженио.

Cъстави

"Берое": Георги Аргилашки, Милен Желев, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Карлос Охене, Марко Адамович (68- Серджиу Негруц), Борислав Цонев, Рубен Бригидо (87- Павел Виданов), Мартин Райнов, Педро Еуженио (90 Емин Ахмед)

ЦСКА: Витаутас Черняускас, Александър Дюлгеров, Божидар Чорбаджийски, Александър Барт (68- Николай Бодуров), Александър Георгиев, Станислав Манолев (78- Едвин Джеси), Валентин Антов, Роланд Алберг, Жеан Бланко, Фернандо Каранга (71- Рафаел Енрике), Раул Лое