Благой Георгиев игра цял мач при победа за Рубин срещу Кубан

Обвиниха бившия национал, че бави играта, но треньорът на тима от Казан го защити

Българинът Благой Георгиев беше титуляр при победата на Рубин Казан с 1:0 като гост срещу Кубан Краснодар, където играе националът Станислав Манолев, в мач от 5-ия кръг на руската Премиер лига.

Бившият национал Георгиев остана на терена през всичките 90 минути на срещата за Рубин, докато Манолев беше резерва и не влезе на терена за Кубан. Голът на победата за гостите реализира Гьокдениз Карадениз в 33-ата минута на двубоя.

Рубин прекъсна серията си от четири поредни поражения и вече има актив от 3 точки на 11-о място. Кубан се намира на 13-ата позиция, като все още не е записал нито една победа през новия сезон.

Треньорът на отбора от Казан - Ринат Биляледтинов, защити Благой Георгиев след срещата, тъй като домакините обвиниха българина, че умишлено бави играта: "Не е имало указания да се бави играта. Извинявам се от негово име, не съм искал това да се случва. Това е част от неговата игра", коментира Биляледтинов след мача.