Боян Асенов остана с бронз след спорно съдийско решение

Най-малкият от братя Асенови с медал от европейското по бокс в Румъния

Боян Асенов остана с бронзов медал от европейско първенство по бокс до 22 г. По-малкият брат на Даниел Асенов загуби по точки от румънеца Робер Жирару на полуфиналите и така се прости с шансовете да се боксира за титлата в категория до 56 кг.

Сблъсъкът бе равностоен, а много от специалистите останаха изненадани от решението на съдиите, които присъдиха победа на представителя на домакините.

Това е първи медал за Боян Асенов при мъжете и то при дебюта му на голям форум. Преди месец той завоюва титлата и на купа "Странджа" в същата категория - до 56 кг.

Българското участие в днешния ден на шампионата не е приключило, като в първа среща от вечерната сесия на ринга ще се качи Даниел Асенов. Тайсъна от Кукорево, който е настоящ европейски шампион, ще се изправи на полуфиналите срещу французина Биял Беннама.