Боят, който приключи португалското дерби (ВИДЕО)

Вижте атрактивните сцени след "Порто" и "Спортинг" Лисабон

Един от най-чаканите мачове в португалското първенство със сигурност е дербито между "Порто" и "Спортинг" Лисабон. Двата тима не разочароваха и в 22-ия кръг на сезон 2021/2022. Мачът завърши 2:2, но головете останаха на заден план заради случилото се след последния съдийски сигнал.

Всичко започва с последната атака в мача, в която Пепе от "Порто" легна на голлинията. Напрежението се покачи след като съдията Жоао Пинейро свири края.

В масовия бой се включиха не само футболистите на терена. Треньори, резерви, официални лица от двата тима също излязоха, за да "защитават честта" и на "Порто", и на "Спортинг".

Освен това в боя със закани, подхвърлени бутилки, неприлични подвиквания се включиха момчетата, които гонеха топките и част от акредитираните журналисти.

Реферът се разкъсваше между различните локации на боя, който обхвана целия терен и показа 4 червени картона (Себастиан Коатес от "Спортинг" беше изгонен в 49-ата минута).