Бордо и Рубин отпаднаха от Лига Европа

Благой Георгиев игра цял мач за гостите

Благой Георгиев бе титуляр и игра цял мач за своя тим Рубин при гостуването на Бордо. Срещата завърши 2:2 след което и двата отбора отпаднаха от Лига Европа. Рубин имаше шанс да продължи само при победа и в същото време загуба на Сион от Ливърпул.

През първата част руският тим игра по-добре. Георгиев имаше шанс да се разпише в 21- та минута, но негов опасен шут бе спасен от вратаря Приор. В 31- та минута Рубин поведе в резултата след ефетна странична ножица на Канунников. С този гол, и заслужен аванс на гостите, дойде и краят на първата част на мача.

След почивката домакините заиграха като преобразени и стигнаха до обрат в резултата. Първо Лаборде вкара ефектен изравнителен гол след удар от воле в 58 - та минута, а след контраатака и самостоятелен рейд на Ролан в 63 - тата минута френският тим поведе.

Гостите все пак стигнаха до изравняване след като Устинов прехвърли вратаря Приор в 76 - тата минута на мача. Повече голове нямаше, въпреки че домакините останаха с човек по- малко на терена в последните 7-8 минути на мача, след втори жълт и съответно червен картон за Жилбер.