Ботев (Пд) и Левски не се победиха

Дебютанти вкараха головете в Пловдив

Ботев (Пловдив) и Левски завършиха 1:1 в мач от първия кръг на „А” група. На базата в Коматево точни бяха дебютанти в двата отбора. Георги Костадинов даде преднина на Левски в 11-ата минута, а резервата Даниел Генов изравни за Ботев в 69-ата минута.

В началото на второто полувреме Мариян Огнянов пропусна дузпа за Ботев.

Така за първи път от 2007 година Ботев и Левски завършват наравно.

Сред титулярите за Левски бяха четирима нови играчи, които дебютираха за тима - Георги Костадинов, Джереми де Ноойер, Денис Махмудов и Максимилиан Карнер.

Ботев стартира по-добре срещата, но допусна попадение, след като Цонев центрира от фаул, а Костадинов реализира с удар с глава.

До края на първото полувреме домакините отново бяха по-активни в нападение, а пропуски направиха Васев и Огнянов.

Все пак „жълто-червените” изравниха през втората част след като Лъчезар Балтанов асистира на Даниел Генов.