Черно море игра добре, но изпусна победата срещу Динамо Минск

Двата отбора си размениха по един гол

Черно море завърши 1:1 с Динамо Минск в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят се игра в Разград.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме с леко превъзходство на "моряците". В 11-ата минута Черно море се възползва от първата си голова възможност. Матиас Курьор бе най-съобразителен в наказателното поле на Динамо след изпълнение на тъч и откри резултата. След 30-ата минута българският тим вдигна оборотите. Въпреки това 4 минути преди почивката вратарят на Черно море Чанович трябваше да се намесва решително, след като Бечирай се озова на отлична стрелкова позиция.

След подновяването на играта отборът на Никола Спасов се настани още по-трайно в половината на противника. Пропуски направиха Курьор и Симеон Райков. В 71-ата минута гостите от Беларус изравниха. Капитанът Политевич бе оставен непокрит при центриране от ъглов удар и вкара с глава за 1:1. До края на мача нямаше сериозни опасности за двамата вратари. Реваншът в Минск е след седмица.