ЦСКА извоюва трите точки срещу "Етър", блестящ Черниаускас

"Червените" отново на 3 точки от лидера "Лудогорец"

ЦСКА постигна много трудна победа с 2:1 над гостуващия тим на "Етър" Велико Търново в последен мач от 24-тия кръг на Първа професионална лига.

Победното попадение падна в 86-ата минута, когато резервата Рафаел Енрике бе точен с диагонален удар. Преди това през първата част Фернандо Каранга бе открил резултата в 23-тата минута, а в 42-рата Аласана Мане изравни резултата със страхотно попадение от далечна дистанция.

Срещата започна малко по-добре за домакините, но пропуски от добра позиция последователно направиха Кирил Десподов и Фернандо Каранга.

В 15-ата минута се случи първият наистина интересен момент в мача. Първо Черниаускас се забави страшно много с изчистването на една топка и едва не я загуби, а след като все пак я изпрати напред, тя достигна до Велко Батрович, който я овладя и изпрати в мрежата на армейския страж. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада.

Само осем минути след това домакините от ЦСКА откриха резултата. Нескопосан удар на Стойчо Атанасов изпрати топката на краката на непокрития Фернандо Каранга, който с лекота я прати в мрежата на "Етър" за 21-вия си гол през сезона.

Попадението обаче не обърка гостите от Велико Търново и до края на първата част те бяха по-добрият тим на терена, натискът им се увенча с успех в 42-рата минута.

Тогава Аласана Мане получи топката на около 30 метра от вратата на Черниаускас, напредна с 2-3 бързи крачки и изстреля мощно топката с левия крак. Тя се отби от напречната греда, след което влетя в мрежата за 1:1.

Веднага след почивката ЦСКА пренесе играта в половината на съперника, но "червените" достигаха много трудно до голови положения пред вратата на съперника.

Чак в 77-мата минуга "червените" имаха реален шанс да вкарат гол. Каранга свали с глава топката към Десподов, който с воле от непосредствена близост стреля покрай вратата на Христо Иванов.

Масираното присъствие на "червени" футболисти в половината на "Етър" остави много празни пространства пред вратата на Черниаускас и стражът на домакините на два пъти трябваше да се намесва решително в 81-вата и 83-тата минута. Особено впечатляващо бе първото му спасява, когато литовецът отрази с една ръка мощен шут на Георги Сърмов.

В 86-ата минута домакините стигнаха до победния гол. Каранга пробва да изведе Десподов, който обаче се размина с топката. За щастие на "червените", влезлият като резерва Рафаел Енрике внимаваше и се включи от втора позиция, за да нанесе головия удар, с който ЦСКА поведе с 2:1.

С победата ЦСКА събра 57 точки и отново се доближи на 3 точки от лидера "Лудогорец". "Етър" остава на предпоследното 13-о място с 20 точки.

Cъстави

ЦСКА: Витаутас Черниаускас - Стойчо Атанасов, Николай Бодуров, Александър Барт, Жеферсон - Раул Лое (73-Рубен Пинто), Кристиян Малинов (84-Хеан Бланко) - Кирил Десподов, Тиаго Родригеш, Едуин Джеси (66-Рафаел Енрике) - Фернандо Каранга

"Етър": Христо Иванов - Георги Пашов, Венцислав Василев, Яни Пехливанов (56-Иван Скерлев), Душан Младенович - Георги Сърмов, Румен Руменов - Даниел Младенов (87-Иван Стоянов), Велко Батрович, Аласана Мане (74-Чавдар Ивайлов) - Иван Петков