ЦСКА (Москва) победи ПСВ (Айндховен) в голов трилър (ВИДЕО)

3:2 за руснаците, Миланов игра близо 25 минути

ЦСКА Москва спечели с 3:2 домакинството си на холандския ПСВ Айндховен в мач от Група „В” на Шампионска лига. Българският национал Георги Миланов се появи в игра в 67-ата минута на мястото на Зоран Тошич.

Срещата започна със силен натиск на „армейците” и още в 8-ата минута те откриха резултата чрез Ахмед Муса. В 21-ата минута Сейду Думбия удвои аванса на домакините, след асистенция на Марио Фернандес. Руснаците направиха резултата класически 15 минути по-късно, когато отново Думбия бе точен, този път от бялата точка.

Малко преди края на първото полувреме Думбия получи възможност да изпълни втора дузпа, но не успя да оформи хеттрика си.

През втората част руснаците намалиха оборотите и в 60-ата минута Максим Лестиен върна едно попадение, а 8 минути по-късно отново той направи резултата 2:3. Между неговите голове в игра се появи националът Георги Миланов.

ЦСКА все пак запази преднината си и стигна до първа победа в турнира за този сезон. Това бе и първи домакински успех за „армейците ” в Шампионска лига от 2013 година насам, когато московчани надвиха с 3:2 Виктория Пилзен в груповата фаза на турнира.