ЦСКА загуби от Белогорие за Купата на CEV при мъжете

Успех с 3:0 (23:25, 20:25, 18:25) за руснаците

ЦСКА загуби с 0:3 (23:25, 20:25, 18:25) от "Белогорие" Белгород (Русия) в първия мач от 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.

Втората среща е на 19 декември, а победителят от двойката ще се изправи срещу израелския "Апоел" Мате-Ашер Акко или чешкия "Ижхострой" Чешке Будейовице.

Първият гейм започна равностойно и бе така почти до самия му край. Равенството се запази до 23:23, но в крайна сметка "Белогорие" взе гейма с 25:23 след грешка от сервис на Яни Георгиев и успешна блокада на Ники Николов, който играе в състава на гостите.

Втората част стартира отлично за ЦСКА, който поведе с 4:1, но събитията на полето бързо се обърнаха. "Белогорие" затвори гейма с 25:20.

Руснаците бяха категорични и в третата част, в която стигнаха до 25:18. Момчетата на Александър Попов играха добре през цялата среща, но силите не им стигнаха за нещо повече.