Даниел Асенов минимум с бронз от европейското за младежи до 22 години

Благой Найденов е на 1/4-финал

Даниел Асенов си осигури минимум бронзов медал от европейското първенство по бокс за младежи до 22 години, което се провежда в румънския град Браила.

Двукратният носител на Купа "Странджа" почива в първия кръг, а на четвъртфиналите победи Матин Назари от Австрия с 5:0 съдийски гласа в категория до 52 кг и с класирането си за полуфиналите си осигури най-малко бронзово отличие.

По-рано днес в категория до 81 км Благой Найденов също постигна победа с 5:0 съдийски гласа срещу Андрей Затусевчий от Молдова. Найденов се класира за 1/4-финалите, където утре ще се изправи срещу боксьора от Русия Муслим Гаджимагомедов.

Другите български участници на шампионата в Браила - Роберт Чамасанян, Денис Гайнов, Катин Асенов и Душко Благовестов, загубиха своите срещи и отпаднаха от надпреварата.