Дербито между Холандия и Белгия завърши без победител

Двата тима играха приятелска среща преди квалификациите за световното първенство

Холандия и Белгия не излъчиха победител в дербито, след като срещата между двата тима завърши при резултат 1:1. Приятелският мач се игра на стадион "Амстердам Арена" и беше проверка за отборите преди квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г.

Дейви Клаасен даде аванс на "лалетата" в 38-ата минута, когато се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Ян Фертонген срещу Джърмейн Ленс.

Холандците изглеждаха по-близо до победата, но в 82-ата минута Яник Ферейра Караско изравни.

По-неприятните новини след мача за наставника на домакините Дани Блинд обаче са свързани с травмите на Стийн Шаарс и Винсент Янсен. Двамата напуснаха терена в рамките на няколко минути в средата на първата част.

Холандия е съперник на България в група "А" на квалификациите за Мондиал 2018, като "лалетата" имат 4 точки от 3 мача и заемат трето място в групата. България е на четвърта позиция с точка по-малко.