Димитров победи трудно аржентинеца Пея

Getty Images/Guliver Photos

Българският тенисист Григор Димитров победи аржентинския квалификант Гуидо Пея с 7:6(1), 6:4 и се класира за осминафиналите на турнира "Citi Open" във Вашингтон (САЩ).

Хасковлията започна уверено и направи пробив още във втория гейм. При 5:2 в негова полза, Димитров допусна няколко непредизвикани грешки и позволи на съперника си да направи пробив, а след това и да изравни резултата. В тайбрека българинът се мобилизира и даде само една точка на Пея.

Във втория сет Гришо поведе с 5:1, но допусна пробив, а след това позволи на аржентинеца да вземе и още един гейм. В крайна сметка Димитров затвори сета и мача при 6:4.

В следващия кръг най-добрият български тенисист ще срещне Стив Джонсън от САЩ, който надви с 6:7(7), 6:4, 6:2 Бърнард Томич.

До момента Димитров и американеца са се срещали само веднъж, а българинът записа победа с 7:6(8), 6:2, 7:6(2).