Силно начало за мъжката ни щафета в Поклюка

България финишира на 11-място, Франция с първа победа от 2014 г. насам

Мъжката ни щафета завърши на 11-о място в старта за Световната купа по биатлон, който се проведе в Поклюка (Словения).

Квартетът ни в състав Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев се представи изключително силно в стрелбата, като тимът ни завърши само с четири допълнителни патрона и без наказателни обиколки.

Анев стартира с много успешно пето място на първи пост, след което младите ни биатлонисти - Синапов и Герджиков, показаха стабилност, а най-бързият ни ски бегач - Илиев, пресече финалната линия на 11-а позиция.

Отборът на Франция спечели първата мъжка щафета за сезона, като това бе и първа победа за Фуркад и компания от 2014 г. насам.

Втори финишира квартетът на Русия, а призовата тройка допълни тимът на Германия.

Състезанието ще се запомни и с изключителното представяне на отбора на Украйна, който записа 4-о място в крайното класиране.