10 "монегаски" обърнаха "хлапетата"

"Монако" със зрелищно 3:2

"Монако" обърна "Олимпик" Лион с 3:2 в среща от 24-ия кръг на Лига 1. Марсело Диас в 12-ата минута и Бертранд Траоре в 27-ата минута дадоха аванс на "хлапетата".

Много бързо обаче домакините се върнаха в мача, тъй като Балде Кейта се разписа в 31-ата минута. Пет по-късно "монегаските" си спечелиха дузпа. Зад топката застана Радамел Фалкао, но вратарят Антони Лопес отрази неговия удар. Отбитата топка стигна до колумбиеца и този път той не сгреши.

В самия край на първото полувреме Балде Кейта извърши грубо нарушение и получи втори жълт картон и респективно червен.

През втората част "Монако" имаше предимство, въпреки че бе в намален състав и се стигна до принудителни смени на Субашич и Фалкао. Резервният вратар Сейду Си направи добри спасявания, а другата резерва Стеван Йоветич бе в основата на победното попадение.

В 88-ата минута защитник на "Олимпик" сгреши при изнасянето на топка и тя достигна до Йоветич, който намери Рони Лопес на границата на наказателно поле. Португалецът с диагонален удар направи обрата пълен.

"Монако" вече заема третата позиция с 50 точки, а "Олимпик" Лион остава четвърти с 48.