"Дунав" излъга "Етър" с гол на Васил Шопов

Русенци са трети във временното класиране на втората осмица в Първа лига

"Дунав" победи "Етър" с 1:0 на Градския стадион в Русе. Така русенският тим зае третото място във временното класиране на група "Б" на втората осмица на Първа лига.

Двубоят започна спокойно, като играта бе предимно в центъра на терена. В 15-ата минута се откри чудесна възможност пред Юлиан Ненов. Той бе изведен от Васил Шопов и остана сам срещу вратаря на гостите, но бе настигнат от защитник на "Етър" и спечели само корнер.

В 21-ата минута Петър Патев можеше да вкара с глава след центриране на Шопов, но би в аут.

В 25-ата минута "Дунав" откри резултата. При центриране отляво топката попадна във Васил Шопов, който отбеляза за 1:0. Това бе и първият удар в очертанията на вратата.

В последните десетина минути на първата част играта се водеше основно в полето на "Дунав", като футболистите на "Етър" на няколко пъти имаха възможност да изравнят резултата, но без успех.

Девет минути след почивката Бранимир Костадинов изтърва чист гол - Божидар Васев центрира отляво, но Костадинов за втори път в рамките на две минути би в аут.

В 66-ата минута "Етър" бе близо до изравнителния гол, но Луков спаси удар с глава на Иван Петков. След корнера Никола Колев стреля от двайсетина метра, но топката излезе в аут.

В 76-ата минута Юлиан Ненов центрира отляво и намери на отлична позиция Ндиайе, който обаче не успя да засече с глава топката.

Състави

"Дунав": Мартин Луков, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Попадийн, Красимир Станоев, Юлиан Ненов, Нассим Зитуни (72-Мухамаду Ндиайе), Васил Шопов, Бранимир Костадинов (80-Христо Лемперов), Исмаил Иса (90+2-Михаил Милчев)

"Етър": Денис Гргич, Георги Пашов, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Яни Пехливанов (46-Аласана Мане), Румен Руменов (83-Иван Иванов), Никола Колев, Даниел Младенов, Велко Батрович (65-Ерик Почански), Иван Петков