"Дунав" шокира ЦСКА-София за две минути

Русенци си върнаха първото място в класирането

Отборът на "Дунав" Русе победи ЦСКА-София с 2:0 при домакинството си от 6-тия кръг на Първа професионална лига. По този начин "светлосините" си върнаха първото място в елита, а "армейците" останаха на четвърта позиция.

Двете попадения в срещата паднаха в рамките на две минути. Васил Шопов откри резултата в 31-та минута за радост на около 5000 русенски привърженици, пътували за срещата до Разград, къде домакинства тимът им. Антон Огнянов центрира отдясно, а голмайсторът прати топката във вратата на столичани с глава.

Две минути по-късно след бърза контраатака Огнянов удвои преднината на русенци с красив шут от около 25 метра.

ЦСКА-София имаше няколко добри възможности да отбележи попадение. Густаво Кулма нацели гредата през първото полувреме. В 81-та минута Чорбаджийски опита удар с глава, но вратарят Луков показа страхотен рефлекс.

В следващия кръг "Дунав" гостува на "Берое", а ЦСКА-София е домакин на "Черно море".