"Дунав" вкара три на "Нефтохимик"

Русенци не оставиха шансове на своите съперници

"Дунав" Русе записа победа с 3:0 над "Нефтохимик" в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

В началото русенци започнаха силно мача и владееха по-често топката. Не закъсня и първият гол, който бе отбелязан в 14-ата минута. Антон Огнянов центрира от корнер, а капитанът Диян Димов засече топката с глава и я вкара във вратата на "Нефтохимик".

Шест минути по-късно резултатът вече бе 2:0 за домакините. В 20-ата минута след рикошет в тялото на Николай Дюлгеров топката попадна в Мирослав Будинов, който остана сам срещу вратаря Янко Георгиев и не сбърка.

След още пет минути игра резултатът вече бе класически за русенци. В 25-ата минута при контраатака на "Дунав" Антон Огнянов изведе Мирослав Будинов, който отбеляза втория си гол в мача и трети за своя отбор.

Така домакините се изкачиха до четвърта позиция във временното класиране. "Нефтохимик" остава на 13-та позиция.