"Барселона" подчини "Наполи", вижте всички резултати в Лига Европа (ВИДЕО)

Двата отбора призоваха за спиране на войната в Украйна

"Барселона" се класира за осминафиналите на Лига Европа, след като победи "Наполи" с 4:2 като гост в мач-реванш от плейофния кръг. Така испанският гранд продължава напред с общ резултат 5:3 след 1:1 на "Камп Ноу" в първия двубой.

Тази вечер двата отбора излязоха на терена с плакат "Спрете войната" след нахлуването на Русия в Украйна.

Тимът на Шави поведе още в 8' чрез Жорди Алба, който засече центриране на Адама Траоре. В 13' "Барселона" покачи на 2:0 след далечен шут на Френки Де Йонг.

"Наполи" съхрани надеждите си в 23'. Лоренцо Инсиние бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Марк-Андре Тер Стеген срещу Виктор Осимен.

Гостите обаче продължиха да владеят инициативата. Пиер-Емерик Обамеянг и Феран Торес направих пропуски, преди Жерар Пике да реалзира трети гол малко преди почивката.

"Блаугранас" стигнаха до още едно попадение в 59' чрез Обамеянг. "Наполи" оформи крайния резултат в 87', когато се разписа влезлият като резерва Матео Политано.

"Барселона" отбеляза 4 гола при гостуване в Италия в официален мач за първи път от септември 1959 г., когато побеждава "Интер" с 4:2 в двубой от вече несъществуващия турнир Купа на панаирните градове.

Каталунците продължават напред след 1:1 на "Камп Ноу" в първия двубой за четвърти път в историята след сблъсъците с "Лех" Познан (1989), "Легия" Варшава (1990) и "Фиорентина" (1997 г.). "Лос Кулес" имат и три отпадания в такива случаи - от "Милан" (1990), "Пари Сен Жермен" (1995) и "Атлетико" Мадрид (2014 г.)

Всички резултати в Лига Европа тази вечер:

"Динамо" Загреб – "Севиля" 1:0
(общ резултат 2:3)
1:0 Мислав Оршич (65-дузпа)

"Лацио" – "Порто" 2:2
(общ резултат 3:4)
1:0 Чиро Имобиле (19), 1:1 Мехди Тареми (31-дузпа), 1:2 Матеус Урибе (68), 2:2 Данило Каталди (90+5)

"Реал Сосиедад" – "Лайпциг" 1:3
(общ резултат 3:5)
0:1 Вили Орбан (39), 0:2 Андре Силва (59), 1:2 Мартин Зубименди (67)

"Олимпиакос" – "Аталанта" 0:3
(общ резултат 1:5)
0:1 Йоаким Меле (40), 0:2 Руслан Малиновски (67), 0:3 Руслан Малиновски (69)

"Рейнджърс" – "Борусия" Дортмунд 2:2
(общ резултат 6:4)
1:0 Джеймс Тавърниър (22-дузпа), 1:1 Джуд Белингам (31), 1:2 Дониел Мален (42), 2:2 Джеймс Тавърниър (57)

"Бетис" – "Зенит" 0:0
(общ резултат 3:2)

"Наполи" – "Барселона" 2:4

"Брага" - "Шериф" 2:0 - 3:2 след дузпи
(общ резултат 2:2)
1:0 Юри Медейрош (17), 2:0 Рикардо Орта (43)