Супер сензация в Лига Европа (ВИДЕО)

Вижте репортажи от полуфиналните реванши

Getty Images/Guliver Photos

Днипро и Севиля ще си оспорват трофея в Лига Европа във финала във Варшава на 27-и май. Украинският тим елиминира Наполи, а испанският отбор отстрани Фиорентина в полуфиналната фаза на турнира.

Класирането на Днипро се счита за голяма изненада. Съставът на Мирон Маркевич се справи с Наполи след победа с 1:0 в реванша на украинска земя. Първият мач между двата отбора в Неапол преди седмица бе завършил 1:1. Единственото попадение в Киев реализира Йевхен Селезньов в 58-ата минута. Репортаж от двубоя можете да видите тук.

Миналогодишният шампион Севиля се класира за четвърти път в историята си на финал в турнира. Тимът на Унай Емери се наложи с 2:0 над домакина Фиорентина и с общ резултат 5:0 елиминира съперника. Головете за испанския отбор реализираха Карлос Бака в 22-ата минута и Даниел Карисо в 27-ата. Италианците пропуснаха един куп изгодни положения, а през второто полувреме Йосип Иличич не уцели вратата при изпълнение на дузпа. Вижте репортаж от мача тук.