Федерер и Бенчич с втора победа на "Хопман къп"

Швейцария се наложи над Русия

Швейцария постигна втора победа в група "Б" в 30-ото издание на неофициалното световно първенство за смесени отбори "Хопман къп", което се провежда в австралийския град Пърт. Роджър Федерер и Белинда Бенчич спечелиха с 3:0 победи срещу Русия.

Федерер даде аванс на Швейцария, след като победи Карен Хачанов с 6:3, 7:6(8). Двубоят се игра пред рекордните 13 943 зрители.

Маестрото загуби подаването си още на старта на двубоя, но още във втория гейм направи пробив за 1:1. След това Федерер поведе с 4:1 и без проблеми взе първия сет.

Във втората част се игра без пробиви 12 гейма, но в края на тайбрека световният номер 2 успя да поведе с 9:8 и при свой сервис приключи мача.

Във втория сингъл Белинда Бенчич надделя над Анастасия Павлюченкова с 6:1, 3:6, 6:3.

На двойки Федерер и Бенчич победиха Павлюченкова и Хачанов с 4:3 (1), 3:4 (3), 4:1.

В другия двубой от групата САЩ спечели срещу Япония с 2:1.

САЩ и Швейцария ще играят един срещу друг в четвъртък. Победителят ще се класира за финала на турнира в събота.